Novinky

31.05.2020 JIŽ ZÍTRA NABÍDKA KROUŽKŮ A KURZŮ SVČ FOKUS 2020/2021

Pro školní rok 2020/2021 jsme pro vás a vaše děti připravili bohatou nabídku kroužků a kurzů. V záložce Kroužky a kurzy najdete 1. června 2020 od 14:00 hodin celou nabídku a potřebné informace. Pokud si vyberete z bohaté nabídky, pak se můžete přihlásit elektronicky přes klientské centrum. O termínech zahajovacích a informativních schůzek vás budeme včas informovat.

07.05.2020 ZNOVU OTEVŘENÍ SVČ FOKUS

Středisko volného času Fokus Nový Jičín obnoví svou činnost od pondělí 18. 5. 2020 v omezeném režimu. Všichni účastníci zájmového vzdělávání (potažmo jejich zákonní zástupci) dostanou do emailů v pondělí 11. 5. 2020 okolo 16:00 hod. podrobnější informace (pokyny pro obnovení osobní přítomnosti v SVČ a podmínky účasti v zájmovém vzdělávání). Informace budou také k dispozici na webových stránkách a Facebooku SVČ Fokus.

01.04.2020 NEWSLETTER DUBEN 2020

Právě vyšlo dubnové číslo našeho newsletteru. Toto i předchozí čísla si můžete přečíst také v archivu newsletterů na našich webových stránkách. Záložka Newsletter, videoreport

SOUTĚŽE MŠMT JSOU V PLNÉM PROUDU

05.02.2019 SVČ Fokus pořádá každoročně pro žáky základních a středních škol okresní kola předmětových soutěží, do kterých postupují ti nejlepší žáci ze školních kol.
 
Letošní ročník okresních kol zahájila 17. ledna Dějepisná olympiáda. Ve znalostech dějin, letos na téma „Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Cesty jako tepny civilizace“, soutěžilo 50 žáků z 8. a 9. tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií.
 
Na prvních dvou místech se umístili Ondřej Lešenár (Masarykovo gymnázium Příbor – 70, 5 bodů) a Vilém Lerach (Gymnázium a SPŠEI Frenštát pod Radhoštěm – 69, 5 bodů). 
Oba studenti postupují do krajského kola s nejvyšším bodovým ziskem v kraji!
 
V pondělí 28. ledna se konala Olympiáda v českém jazyce. Ve dvou kategoriích soutěžilo 87 žáků a to v části gramatické a ve slohu. A témata slohových prací? „Co jinde neuvidíte ani neuslyšíte“ pro žáky ZŠ, pro středoškoláky „Na to ani nemysli“.
 
Nejúspěšnější v kategorii I. byla Barbora Dreslerová, v kategorii II. Vendula Pavlíková, obě dívky z Gymnázia a SPŠEI Frenštát pod Radhoštěm.
 
Ve středu 30. ledna patřil velký sál SVČ Fokus matematikům. Na Matematickou olympiádu – pro žáky 5. a 9. tříd ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií přijelo 55 soutěžících.
 
Vítězkou mladší kategorie se stala Magdalena Pešová (ZŠ Komenského 68 Nový Jičín). Ve starší kategorii zvítězil Vilém Lerach (Gymnázium a SPŠEI Frenštát pod Radhoštěm).
 
Úplné výsledkové listiny olympiád najdete ZDE.
 

Naši partneři