Novinky

16.04.2019 VELIKONOČNÍ PRÁZDNINY

V době velikonočních prázdnin 18. - 22. 4. 2019 je SVČ Fokus pro pravidelnou činnost uzavřen a kroužky se nekonají. Soustředění florbalistů i turnaj ve stolním tenise se uskuteční dle programu. V sobotu se v hale na bazéně uskuteční taneční soutěž TANEC FOKUS. Více informací o jednotlivých akcích najdete na hlavní straně pod jednotlivými odkazy.

11.04.2019 POKLADNA UZAVŘENA

Z důvodu čerpání řádné dovolené, bude ve dnech 15. a 17. 4. POKLADNA SVČ Fokus uzavřena. Děkujeme za pochopení.

01.04.2019 NEWSLETTER DUBEN 2019

Právě vyšlo dubnové číslo našeho newsletteru. Toto i předchozí čísla si můžete přečíst také v archivu newsletterů na našich webových stránkách. Záložka Akce/Měsíční newsletter SVČ Fokus

SOUTĚŽE MŠMT JSOU V PLNÉM PROUDU

05.02.2019 SVČ Fokus pořádá každoročně pro žáky základních a středních škol okresní kola předmětových soutěží, do kterých postupují ti nejlepší žáci ze školních kol.
 
Letošní ročník okresních kol zahájila 17. ledna Dějepisná olympiáda. Ve znalostech dějin, letos na téma „Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Cesty jako tepny civilizace“, soutěžilo 50 žáků z 8. a 9. tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií.
 
Na prvních dvou místech se umístili Ondřej Lešenár (Masarykovo gymnázium Příbor – 70, 5 bodů) a Vilém Lerach (Gymnázium a SPŠEI Frenštát pod Radhoštěm – 69, 5 bodů). 
Oba studenti postupují do krajského kola s nejvyšším bodovým ziskem v kraji!
 
V pondělí 28. ledna se konala Olympiáda v českém jazyce. Ve dvou kategoriích soutěžilo 87 žáků a to v části gramatické a ve slohu. A témata slohových prací? „Co jinde neuvidíte ani neuslyšíte“ pro žáky ZŠ, pro středoškoláky „Na to ani nemysli“.
 
Nejúspěšnější v kategorii I. byla Barbora Dreslerová, v kategorii II. Vendula Pavlíková, obě dívky z Gymnázia a SPŠEI Frenštát pod Radhoštěm.
 
Ve středu 30. ledna patřil velký sál SVČ Fokus matematikům. Na Matematickou olympiádu – pro žáky 5. a 9. tříd ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií přijelo 55 soutěžících.
 
Vítězkou mladší kategorie se stala Magdalena Pešová (ZŠ Komenského 68 Nový Jičín). Ve starší kategorii zvítězil Vilém Lerach (Gymnázium a SPŠEI Frenštát pod Radhoštěm).
 
Úplné výsledkové listiny olympiád najdete ZDE.
 

Naši partneři