Novinky

04.03.2019 NEWSLETTER BŘEZEN 2019

Právě dnes vyšlo březnové číslo našeho newsletteru. Toto i předchozí čísla si můžete přečíst také v archivu newsletterů na našich webových stránkách. Záložka Akce/Měsíční newsletter SVČ Fokus

21.02.2019 POKLADNÍ HODINY V DOBĚ JARNÍCH PRÁZDNIN

Z důvodu čerpání řádné dovolené, bude o jarních prázdninách pokladna otevřena pouze v pondělí 25. února od 8:00 - 12:00 a 13:00 - 15:00 hodin.

19.02.2019 JARNÍ PRÁZDNINY

V týdnu od 25. února do 1. března 2019 jsou v okrese Nový Jičín jarní prázdniny - kroužky a kurzy nejsou. Od pondělí probíhá v SVČ Fokus Jarní příměstský tábor pod vedením Hanky Lysáčkové. Po dohodě s vedoucími mohou probíhat mimořádné tréninky.

NAŠI MLADÍ SPORTOVCI SI ZAHRÁLI METANOU

14.02.2019 Naši členové kroužku Sportování od A do Z, kteří zkoušejí každý čtvrtek různé sporty, si dnes vyzkoušeli metanou.

Metaná je populární zejména v alpských zemích, kde se hraje buď na asfaltu nebo na ledě. První zmínky jsou už z 12. století. Pravidla jsou trochu podobná olympijskému curlingu, ale bez metařů. Má několik disciplín, kategorie jednotlivců a družstev.

My jsme si vyzkoušeli metanou v tělocvičně, kde za námi přijel vedoucí štramberského klubu Pavel Beneš. Nejprve nám vysvětlil základní pravidla bezpečnosti a vůbec, jak se metaná hraje. Při této hře se používají speciální kameny, které hráči posílají na cíl.

Zahráli jsme si několik disciplín, jako např. hru na čísla, týmové hry a také hod na přesnost.

Děkujeme panu Benešovi za jeho spolupráci.

Fotogalerii najdete ZDE.

 

Naši partneři