Novinky

07.05.2019 AKADEMIE - PRODEJ VSTUPENEK

Vstupenky na Akademii jsou již v prodeji, zakoupit je můžete kdykoliv v pokladní hodiny u nás ve SVČ Fokus: PONDĚLÍ 8-12:00, 14-17:00 STŘEDA 8-12:00, 14-17:00

16.04.2019 VELIKONOČNÍ PRÁZDNINY

V době velikonočních prázdnin 18. - 22. 4. 2019 je SVČ Fokus pro pravidelnou činnost uzavřen a kroužky se nekonají. Soustředění florbalistů i turnaj ve stolním tenise se uskuteční dle programu. V sobotu se v hale na bazéně uskuteční taneční soutěž TANEC FOKUS. Více informací o jednotlivých akcích najdete na hlavní straně pod jednotlivými odkazy.

11.04.2019 POKLADNA UZAVŘENA

Z důvodu čerpání řádné dovolené, bude ve dnech 15. a 17. 4. POKLADNA SVČ Fokus uzavřena. Děkujeme za pochopení.

KRAJSKÉ KOLO RADIOELEKTRONIKA

13.04.2019 V sobotu 13. dubna se ve Fokusu konalo Krajské kolo soutěže dětí a mládeže v radioelektronice. Ve velkém sále se sešla skoro třicítka dětí z jednotlivých okresů Moravskoslezského kraje, které postoupily z okresních kol soutěže. 
Soutěžilo se v disciplínách:  přinesený vlastní výrobek, písemný test teoretických znalostí a stavba soutěžního výrobku. Soutěžící byli rozděleni do tří věkových kategorií: Mladší žáci (do 12ti let), Starší žáci (13-16let) a Mládež (17-19let).
Soutěž začala testem z teoretických znalostí a poté se již mladí elektronici pustili do stavby zadaného výrobku. V letošním roce byla soutěž tématicky zaměřena na NF zesilovače. Mladší žáci stavěli MONO zesilovač 1,9W. Starší STEREO 2x6W.
Mládež potom korekční předzesilovač. Až na pár výjimek všechny výrobky fungovaly správně. Během stavby výrobku odborná porota ohodnotila přinesené vlastní projekty a celkový součet bodů ze všech disciplín určil výsledné pořadí.
 
Fotogalerii najdete ZDE.

V kategorii Ž1 - mladší žáci:
 
1. místo    Marek Hanus ( Astra Frenštát)
2. místo    Josef Zíma  ( Astra Frenštát)
3. místo    Petr Knápek  ( Fokus Nový Jičín )
 
V kategorii Ž2 - starší žáci:
 
1. místo    Martina Hanusová  ( Astra Frenštát)
2. místo    Jakub Procházka    ( Fokus Nový Jičín )
3. místo    Lukáš Kačírek   ( Fokus Nový Jičín )
 
V kategorii M - mládež:
 
1. místo    Vojta  Sopuch   ( Fokus Nový Jičín )
2. místo    Filip Kačírek   ( Fokus Nový Jičín )
3. místo    David Nahorniak   ( Fokus Nový Jičín )
 
Vítězové jednotlivých kategorií budou reprezentovat náš kraj na Mistrovství republiky dětí a mládeže v radioelektronice. 
Děkujeme všem soutěžícím a přejeme mnoho zdaru v republikovém kole.
 
Poděkování patří také městu Nový Jičín za finanční podporu této soutěže.

Naši partneři