Novinky

31.05.2020 JIŽ ZÍTRA NABÍDKA KROUŽKŮ A KURZŮ SVČ FOKUS 2020/2021

Pro školní rok 2020/2021 jsme pro vás a vaše děti připravili bohatou nabídku kroužků a kurzů. V záložce Kroužky a kurzy najdete 1. června 2020 od 14:00 hodin celou nabídku a potřebné informace. Pokud si vyberete z bohaté nabídky, pak se můžete přihlásit elektronicky přes klientské centrum. O termínech zahajovacích a informativních schůzek vás budeme včas informovat.

07.05.2020 ZNOVU OTEVŘENÍ SVČ FOKUS

Středisko volného času Fokus Nový Jičín obnoví svou činnost od pondělí 18. 5. 2020 v omezeném režimu. Všichni účastníci zájmového vzdělávání (potažmo jejich zákonní zástupci) dostanou do emailů v pondělí 11. 5. 2020 okolo 16:00 hod. podrobnější informace (pokyny pro obnovení osobní přítomnosti v SVČ a podmínky účasti v zájmovém vzdělávání). Informace budou také k dispozici na webových stránkách a Facebooku SVČ Fokus.

01.04.2020 NEWSLETTER DUBEN 2020

Právě vyšlo dubnové číslo našeho newsletteru. Toto i předchozí čísla si můžete přečíst také v archivu newsletterů na našich webových stránkách. Záložka Newsletter, videoreport

KRAJSKÉ KOLO RADIOELEKTRONIKA

13.04.2019 V sobotu 13. dubna se ve Fokusu konalo Krajské kolo soutěže dětí a mládeže v radioelektronice. Ve velkém sále se sešla skoro třicítka dětí z jednotlivých okresů Moravskoslezského kraje, které postoupily z okresních kol soutěže. 
Soutěžilo se v disciplínách:  přinesený vlastní výrobek, písemný test teoretických znalostí a stavba soutěžního výrobku. Soutěžící byli rozděleni do tří věkových kategorií: Mladší žáci (do 12ti let), Starší žáci (13-16let) a Mládež (17-19let).
Soutěž začala testem z teoretických znalostí a poté se již mladí elektronici pustili do stavby zadaného výrobku. V letošním roce byla soutěž tématicky zaměřena na NF zesilovače. Mladší žáci stavěli MONO zesilovač 1,9W. Starší STEREO 2x6W.
Mládež potom korekční předzesilovač. Až na pár výjimek všechny výrobky fungovaly správně. Během stavby výrobku odborná porota ohodnotila přinesené vlastní projekty a celkový součet bodů ze všech disciplín určil výsledné pořadí.
 
Fotogalerii najdete ZDE.

V kategorii Ž1 - mladší žáci:
 
1. místo    Marek Hanus ( Astra Frenštát)
2. místo    Josef Zíma  ( Astra Frenštát)
3. místo    Petr Knápek  ( Fokus Nový Jičín )
 
V kategorii Ž2 - starší žáci:
 
1. místo    Martina Hanusová  ( Astra Frenštát)
2. místo    Jakub Procházka    ( Fokus Nový Jičín )
3. místo    Lukáš Kačírek   ( Fokus Nový Jičín )
 
V kategorii M - mládež:
 
1. místo    Vojta  Sopuch   ( Fokus Nový Jičín )
2. místo    Filip Kačírek   ( Fokus Nový Jičín )
3. místo    David Nahorniak   ( Fokus Nový Jičín )
 
Vítězové jednotlivých kategorií budou reprezentovat náš kraj na Mistrovství republiky dětí a mládeže v radioelektronice. 
Děkujeme všem soutěžícím a přejeme mnoho zdaru v republikovém kole.
 
Poděkování patří také městu Nový Jičín za finanční podporu této soutěže.

Naši partneři